A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги"
Радомишльської міської ради

Спалах дифтерії в Україні.

Дата: 31.10.2019 12:34
Кількість переглядів: 30

      Станом на 29.10.2019р. в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії,  в тому числі 18 протягом жовтня місяця поточного року. П’ять випадків підтверджено лабораторно в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях.

   Дифтерія - гостре інфекційне захворювання, що викликається дифтерійною палочкою, характеризується ураженням ротоглотки та дихальних шляхів, з розвитком фібринозного запалення в місці проникнення збудника, а також токсичним ураженням серцево-судинної й нервової системи, нирок. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом від хворих або здорових носіїв збудника дифтерії. Можливе зараження через предмети, не виключене передавання через продукти харчування.     

      Інкубаційний період захворювання триває від 3 до 10 днів. Симптоми дифтерії: біль в горлі, підвищення t0, плівчастий наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, задишка, важкість при глотанні, набряк слизової оболонки, збільшення лімфатичних вузлів.

     Дифтерія частіше всього проявляється утворенням щільної плівки і набряку слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і може призвести до смерті.

     Єдиним засобом захисту від дифтерії і попередження розвитку небезпечних ускладнень є вакцинація дітей відповідно календаря профілактичних щеплень і ревакцинація дорослих кожні 10 років.

     Дуже приємно, що гарний приклад відповідальності за своє здоров’я подали голова міської ради Володимир Романович Тетерський та його заступник Соболевский Олег Вікторович, Вітінська Наталія Василівна з колективом Радомишльської лікарні, які отримали щеплення проти дифтерії.

      Станом на 31.10.2019 року в нашому підприємстві отримали щеплення від дифтерії 110 чоловік.

    Запрошуємо всіх мешканці міста та району отримати щеплення проти дифтерії безкоштовно в кабінеті щеплень, який розташований на 2 поверсі дитячого відділення та працює щоденно з 800 до 1600.

  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора