A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги"
Радомишльської міської ради

Грип - симптоми, лікування, профілактика

Дата: 03.02.2020 15:57
Кількість переглядів: 12

Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є набагато небезпечнішим та дуже легко передається від людини  до людини повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 м навколо хворого. Хвора людина, навіть з легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це в середньому 7 днів.

При появі перших симптомів грипу хвора людина обовязково повинна залишатися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. Такими симптомами є : підвищення температури тіла, біль в горлі, кашель, нежить, біль в мязах. При наявності таких симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря, його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у  домашніх умовах може бути достатнім для одужання. Якщо стан хворого погіршується, з’являються скарги на затруднене дихання, блідість або посиніння обличчя, висока температура, яка довго не знижується, порушення свідомості, надмірна сонливість або  збудженість, болі в грудній клітці, падіння артеріального тиску, багаторазове блювання або випорожнення потрібно негайно звернутися до сімейного лікаря.

Для профілактики заражень на грип/ГРВІ необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • уникати скупчень людей;
  • користуватись одноразовими масками;
  • регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
  • повноцінно харчуватися, уникати перевтоми;
  • часто мити руки;
  • залишатися вдома при перших ознаках хвороби;
  • ізолювати хвору людину;
  • прикривати рот і ніс під час кашлю та чихання.

Найефективнішим засобом для захисту організму від грипу/ГРВІ є вакцинація.

Станом на 03.02.2020р. в районі  захворіло на ГРВІ та грип 418 – чоловік (із них діти від 0 до 18 – 287 хворих, дорослі – 131 хворих).

Лікар-статист КНП «ЦПМСД»

Радомишльської міської ради

 Некришевич О.Г.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора